Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire. Buna ziua, cat este de legal sa ti se ofere ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire. Buna ziua, cat este de legal sa ti se ofere o suma ...

Mostenire.
Buna ziua, cat este de legal sa ti se ofere o suma de bani, in timpul vietii, pt a renunta la dreptul de mostenire(casa, pamanturi) , oferit unuia dintre copii.?
Nu se poate și nu ajuta.
Deloc.
Orice pact asupra unei moșteniri viitoare este lovit de nulitate absoluta.