Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pentru daune morale în urma unui accident trebuie sa ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pentru daune morale în urma unui accident trebuie sa dau în ...

Pentru daune morale în urma unui accident trebuie sa dau în judecată persoana sau nu e necesar și acestea vor fi plătite de asigurare?
Trebuie sa dati in judecata persoana sau societatea de asiigurari.
[ link extern ] /
latka, moderator
Depinde foarte mult de societatea de asigurari, Sunt asiguratori care oferteaza sume decente .in procedura de negociere directa .Un proces dureaza cativa ani.Incercati intai sa negociati.
Societatea de asigurari, nu persoana care a comis accidentul. Negociati cu asigurarile si daca nu va convine ce va ofera, ii chemati in judecata.