Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zilele de concediu de odihna de pe anul 2020 neluate ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zilele de concediu de odihna de pe anul 2020 neluate sunt valabile ...

Zilele de concediu de odihna de pe anul 2020 neluate sunt valabile pina pe 30 iunie anul 2022,cele din 2021 valabile pina in anul 2023.
Problema este că angajatorul nu comunica angajatului trebuie sa îți ei zilele de pe anul 2020 se pierd pe 30 iunie 2022,cer zile de concediu de odihna urgent ai nevoie abia îți dă sau te amina e lipsa de oamenii.
In cazul că plec de la angajator îmi pierd zile de concediu neefectuate pot cere explicații angajatorului.
Ptr zilele de concediu de odihna se scria cererea d concediu cite zile ai nevoie sau îți dădea concediu odihna fara cerere scrisa.
Angajatorul trebuie să justifice cererile de concediu d odihna instanței sau ITM in cazul unui conflict.
Angajatorul trebuie să demonstreze
prin cereri, acordarea concediului de odihna fie instanței sau ITM-ilui in cazul unui conflict.