Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este legal să cer o copie a raportului motivat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este legal să cer o copie a raportului motivat întocmit de ...

Este legal să cer o copie a raportului motivat întocmit de comisia de gradații la dosarul meu?
În ce sector lucrați?
În județul Bihor. În răspunsul contestației spune așa:... În baza raportului motivat și a fisei de reevaluare rezulta ca s au scăzut 6 puncte pentru... Și îmi da explicații pentru cele 6 puncte. Dar eu mi am evaluat dosarul cu 118 puncte. După prima comisie mi au tăiat la 97, după contestație mi au mai tăiat 6 și primesc răspuns doar pentru ultimele 6. Nu ar fi normal, logic și legal sa primesc răspuns pentru toate? Mai scrie asa: rezulta ca s au scăzut 6 puncte fata de evaluarea inițială... E normal comisia de contestații să se raporteze la punctajul primei comisii? Nu trebuie să reevalueze întreg dosarul?
Trebuie sa cerceteze întreaga evaluare și cum s-a efectuat