avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 634 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... PENTRU IESIREA DIN TARA CU O MASINA CARE NU ESTE IN ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

PENTRU IESIREA DIN TARA CU O MASINA CARE NU ESTE IN PROPRIETATE ...

PENTRU IESIREA DIN TARA CU O MASINA CARE NU ESTE IN PROPRIETATE ESTE NEVOIE DE PROCURA SPECIALA.MENTIONEZ CA MASINA ESTE PROPRIETATE FIZICA.
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 14:09, 21 Iunie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu este nevoie.
Dacă părăsiți teritoriul Uniunii Europene, aveți nevoie de procură/împuternicire, tradusă în limba țării respective și legalizată.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte pentru parasirea tarii cu masina unui prieten criss_ty criss_ty Buna ziua, doresc sa merg in bulgaria pentru o saptamana dar o sa plec din tara cu masina unui prieten. am nevoie de ceva imputernicire sau un altfel de ... (vezi toată discuția)
Imputernicire la notar fara persoana imputernicita (iesire auto din ro) kvremus kvremus Buna ziua, Va solicit ajutorul intr-o privinta: un prieten de-al meu, roman, se afla in Italia (are si acte de Italia) si a cumparat o masina noua din ... (vezi toată discuția)
Procura spania meteorarlg meteorarlg Bun gasit. Sora mea care este rezident in Spania i-a facut o procura generala mamei care locueste in Romania. Pentru a putea fi folosita trebuie sa contina ... (vezi toată discuția)