avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua dacă fac publice probe dintr-un dosar de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua dacă fac publice probe dintr-un dosar de cercetare ...

Bună ziua dacă fac publice probe dintr-un dosar de cercetare penala in care eu sunt victima ce risc?aceasta find încă la politie, avocata mea a spus că nu sunt probleme dacă dau presei dovezile
Ultima modificare: Marți, 14 Iunie 2022
bogdaneugeniu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Dorin Voicilas , Avocat 18:25, 15 Iunie 2022
Desi cercetarea penala este nepublica, nu riscati nimic in calitatea pe care o aveti in acel dosar (de parte vatamata).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar de ancheta handsu handsu Se poate lectura dosarul de ancheta a politiei? (vezi toată discuția)
Studierea unui dosar penal aflat la organul de cercetare penala alexandra.a1404 alexandra.a1404 Cum se solicita de catre partea vatamata, procurorului, studierea personala (nu prin avocat) a unui dosar aflat in faza de cercetare penala? In scris, printr-o ... (vezi toată discuția)
Proces verbal de cerce3tare la fata locului kamamura kamamura cum fac sa primesc si eu o copie a procesului verbal de cercetare la fata locului in cazul in care am fost victima unei infractiuni de distrugere si am depus ... (vezi toată discuția)