Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Foc de tabără într-un cartier de blocuri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Foc de tabără într-un cartier de blocuri

Buna ziua!
Un dezvoltator imobiliar organizează anual "focuri de tabără" pentru locatarii cartierului. Terenul pe care face acest foc este proprietatea dezvoltatorului, iar focul în scop de promovare este de circa 3 m înălțime, cu un conținut substanțial de lemn și de aici destul fum rezultat pe durata a 4-5 ore. Blocurile vecine se află la o distanță de aproximativ 50m de o parte și de alta a focului.
Este legală această acțiune dpdv al legislației de mediu su SU?
Mulțumesc!
Pentru organizarea unor astfel de evenimente este necesară autorizare ISU!!Puteți face reclamație!!
Multumesc!