Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Polita de asigurare in favoarea Prestatorului
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Polita de asigurare in favoarea Prestatorului

Buna ziua,

Doresc sa inchei un contract de prestari servicii, eu fiind beneficiarul serviciilor. Prestatorul insa imi cere sa inchei si eu o polita de asigurare in favoarea sa - o asigurare extinsa de raspundere generala incluzand toate daunele cauzate Prestatorului si/sau orice răspundere asumată sau contractuală pentru a oferi protecție împotriva răspunderii sau pretențiilor pentru care Beneficiarul este responsabil prin lege sau conform prezentului Contract;

Nu am mai intalnit asemenea cerinta, considerati ca este intemeiata?
Multumesc
Ce fel de servicii? Normal este ca el sa aiba polita, nu beneficiarul.