Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cresa de stat. Buna ziua, in orasul meu nu exista ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cresa de stat. Buna ziua, in orasul meu nu exista cresa de stat(doar ...

Cresa de stat. Buna ziua, in orasul meu nu exista cresa de stat(doar una privata). Ce as putea face ca sa se deschida una? Petitie? Cui ma adresez? Este de competenta primariei? Pot eu ca si locatar sa fac ceva in acest sens? Sa demarez un proiect ceva? Multumesc
RoxanaV88, utilizator
Mă lupt pentru același lucru și nu e simplu deloc... Primăria trebuie să aibă teren disponibil, Apoi ar fi bine să vă uniți mai mulți locuitori să faceți o petiție în acest sens.. .Primăria trebuie să aibă bani... trebuie studiu de oportunitate și necesitate ( sunt 10 copii/grupă ), ulterior proiect și construirea creșei respective. Totul ține de primărie.