Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Un proces este incadrat la sectia penal dar este vorba ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Un proces este incadrat la sectia penal dar este vorba de vechime ...

Un proces este incadrat la sectia penal dar este vorba de vechime de munca.Intrebarea este daca nici unul dintre parti nu sa prezentat la proces si nu a fost cerut ca si in lipsa mea se pot dezbate procesul,Normal nu trebuia in acest caz suspendat procesul..Multumesc daca primesc un raspuns mereu
Buna ziua,
Nu. Se trimite la sectia/completul/instanta competenta.
Doar instanta competenta poate dispune suspendarea sau judecarea.