avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul Muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul Muncii

Buna ziua,as dori sa stiu daca o persoana care nu a fost de fata iti poate intocmi un referat de sesizare a conducerii cu privire la savarsirea unei abateri discip[linare ?
Cel mai recent răspuns: max36 , utilizator 19:46, 21 Iunie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, se poate asa ceva.
Problema este ca a facut referatul doar pe ceea ce i sa spus de o persoana nu a ascultat si persoana implicata

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine poate intocmi referat de sanctionare? madalinaserban madalinaserban Buna ziua. In cazul savarsirii unei abateri disciplinare sau constatarii unei greseli savarsite de catre el insusi, un salariat isi poate intocmi referat ... (vezi toată discuția)
Sesizari trf17ada trf17ada Buna ziua, as dori sa stiu carei institutii ma pot adresa pentru a sesiza nereguli savarsite la nivel local? Exista vreo institutie sau o persoana in tara ... (vezi toată discuția)
Personalul contractual - sanctionarea disciplinara ContSters329214 ContSters329214 Buna ziua! Va rog sa-mi enumerati toate etapele sanctionarii personalului contractual, de la savarsirea abaterii disciplinare pana la aplicarea sanctiunii. ... (vezi toată discuția)