avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua in legatura cu lg 176/2022...acolo scrie ca ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua in legatura cu lg 176/2022...acolo scrie ca autorizatiile ...

Buna ziua in legatura cu lg 176/2022...acolo scrie ca autorizatiile care au mai putin de 30 zile se prelungesc de drept cu 90 zile....,in astea 90 zile pot cere prelungirea cu 24 luni a autorizatiei de construire ? Multumesc

Alte discuții în legătură

Urbanism - autorizatie prelungita pe doar 12 luni mihai_tomaro mihai_tomaro Buna ziua, Am depus in luna Iulie 2022 o cere de prelungire a unei autorizatii de constructie. Spre mirarea mea, s-a aprobat o prelungire de numai 12 luni, ... (vezi toată discuția)
Buna. am o nelamurire, legat de legea 176/2022, ce face referire ... B.O.G.D.A.N B.O.G.D.A.N Buna. Am o nelamurire, legat de legea 176/2022, ce face referire la prelungirea AC (de la 12 la 24 luni). Aceasta se refera la toate autorizatiile? Adica ... (vezi toată discuția)
Autorizatia de construire StefanaSt StefanaSt In autorizatia de construire scrie ca durata de executie a lucrarilor este de 2 luni. Nu pot termina lucrarile in 2 luni ci in 6 luni, dar nu depasesc ... (vezi toată discuția)