Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Documente transmise către Asociația de Proprietari ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Documente transmise către Asociația de Proprietari Am înmânat ...

Documente transmise către Asociația de Proprietari

Am înmânat un document către Asociația de Proprietari, prin intermediul administratorului, în 2 exemplare și am primit înapoi un exemplar cu un număr de înregistrare dar fără ștampila asociației.
Președintele refuză să aplice și stamplila asociației pe numărul de înregistrare. Este corect așa? Documentul poate chiar nu a fost înregistrat sau i s-a dat număr fals. Situația (timpul limită) nu mi-a permis să trimit documentul prin poștă. Ce lege și unde se reglementează acest lucru?

Mulțumesc

im82, utilizator
Daca dati asociatia in judecata se va lamuri situatia si fara stampila.
Mulțumesc, așadar nu este stipulat nicăieri dacă trebuie sau nu să primesc ștampila pe documentul dat în mână?
Nu este vorba de judecată. Este vorba de un PV de Adunare Generală a asociației, care conține erori sau nu prezintă toate problemele discutate la momentul ședinței care sunt esențiale pentru bloc.

im82 a scris:

Este vorba de un PV de Adunare Generală a asociației, care conține erori sau nu prezintă toate problemele discutate la momentul ședinței care sunt esențiale pentru bloc.

Completare: documentul cu pricina este o Sesizare care face referire la acest PV.
Atat tmp cat administratorul de imobil a realizat procedura de preluare document ,este temeinic si legal sa inregistreze in registrul de intrari -iesiri cererea dv fara insa a aplica stampila care,in conformitate cu disp L nr 196/2018 este obligatoriu sa fie in posesia presedintelui de asociatie
V-ati molipsit de-atatea drepturi si pretentii, ca de obligatii suntem scutiti....
Astepati raspunsul asociatiei si abia atunci puteti sa continuati ce doriti, dar cititi bine prev. L 196/2018 si bagati-le mintile in cap celor care conduc as. prop. Se poate asa ceva ? Data viitoare solicitati sa scrieti dvs. PV si-atunci se va gasi un altul care sa va reclame !
Adam Grecu, utilizator