avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 559 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajatorul schimbă felul muncii fără acordul meu. ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajatorul schimbă felul muncii fără acordul meu. În cât ...

Angajatorul schimbă felul muncii fără acordul meu. În cât timp mă pot adresa instanței?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:46, 25 Iunie 2022
În 45 de zile de la data comunicării actului de modificare...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare sau delegare de atributii ? angajatlastat angajatlastat Nu sunt de acord cu mutarea mea in alt compartiment si i-am anuntat de acest lucru. Angajatorul imi modifica continutul muncii pe șest, dandu-mi ocazional ... (vezi toată discuția)
Scadere salariu in timpul sarcinii MirabelaMaria MirabelaMaria Buna seara, stiti daca este posibil ca angajatorul sa decida in mod unilateral (bagandu-mi sub nas un Act aditional la CIM, pe care nu l-am semnat) scaderea ... (vezi toată discuția)
La incetarea contractului de munca - ce termen de contestatie va fi ? oanaportar oanaportar Hristos a inviat ! Va rugam frumos sa ne ajutati cu un sfat. Sunt 2 situatii in care un angajat poate face Contestatie: 1. - conform LEGII-CADRU ... (vezi toată discuția)