Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua , in decembrie ajungind in vama Albita pe ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua , in decembrie ajungind in vama Albita pe sens de intrare ...

Buna ziua , in decembrie ajungind in vama Albita pe sens de intrare in Romania , am fost verificat de catre vamesi si a fost depistate asupra mea 10 fiole de steroizi , dupa care s-a pornit dosar penal , si abia acuma mi-a venit scrisoare sa ma prezint in instanta de judecata la care este Obiectul Dosarului: confirmare renuntare urmarire penala (art318 alin 12NCPP)
Sunt cetatean al Republicii Moldova
Avocat personal nu am , este nevoie sa inchei un contract cu un avocat roman sau imi va oferi instanta un avocat gratis ?

Intrebare mea este : E posibil sa ma trimite la inchisoare ?
Buna ziua!

In astfel de cazuri nu se desemneaza avocat din oficiu.
Procurorul a hotarat ca inceteze cercetarile impotriva dvs si a dispus renuntarea la urmarirea penala. Aceasta masura trebuie confirmata de catre judecator.