Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua!Daca am lucrat 11ani,ca, rectificator ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua!Daca am lucrat 11ani,ca, rectificator metale,pot beneficia ...

Buna ziua!Daca am lucrat 11ani,ca, rectificator metale,pot beneficia de gr2,la pensie?Multumesc!
Firma la care ati lucrat trebuia sa intocmeasca la vremea respectiva documente cerute de lege, sa obtina avi din partea ITM/ Inspectia muncii pentru incadrare locuri de munca, in grupa de munca si sa fiti nominalizat prin decizie interna, la un loc de munca incadrat in grupa de munca.
Daca s-a facut anual ce am mentionat mai sus, de catre firma, puteti beneficia de grupa de munca.
În cartea de muncă nu e specificat nimic, legat de grupă, dacă fac cerere pt adeverință, credeți că mi se eliberează de la arhiva fostei societăți, dacă îndeplinește condițiile expuse de dvs!
Puteti cere adeverinta de la firma. Daca exista documente vi se elibereaza adeverinta. Daca nu sunt documente veti primi raspuns scris.
Mulțumesc!