avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna am o întrebare ,eu și soțul meu am vrea sa dam ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna am o întrebare ,eu și soțul meu am vrea sa dam o declarație ...

Buna am o întrebare ,eu și soțul meu am vrea sa dam o declarație la notar cum ca dacă unul dintre noi Înșeală renunța de buna voie la toate bunurile și tutela copiilor ,exista aceasta posibilitate sau este luată in considerare de instanța in caz de divorț?
8 din 8 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nici măcar n-o sa autentifice notarul asa ceva
Ok,mulțumesc!
8 din 9 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu exista legal asa ceva. deci nu poate fi autentificat.

Inselatul este motiv de divort dar nu si de pierdere a averii sau a drepturilor parintesti.
7 din 8 utilizatori consideră
acest răspuns util
Un fost client a facut un pact cu soția ca cine insala primul va fi tuns/ciuntit.la par. Într o disputa conjugală doamna a recunoscut adulterul.iar sotul in timp ce dormea a tuns o.Au urmat batai si bineinteles divort.Pt ce va doriti dvs nu exista cadru legal in legislatia romana,cel multn. o intelegere neoficială precum cea povestita puteti face.Povestea e absolut reala ...
Ultima modificare: Duminică, 3 Iulie 2022
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
4 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
La unele bresle de romi parcă există obiceiul ăsta: fata care își pierde virginitatea extramarital, drept pedeapsă, este tunsă scurt.

Oricum, înțelegerea pe care vor să o facă doamna cu soțul pare a fi de competența unui stabor.


CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Un fost client a facut un pact cu soția ca cine insala primul va fi tuns/ciuntit.la par. Într o disputa conjugală doamna a recunoscut adulterul.iar sotul in timp ce dormea a tuns o.Au urmat batai si bineinteles divort.Pt ce va doriti dvs nu exista cadru legal in legislatia romana,cel multn. o intelegere neoficială precum cea povestita puteti face.Povestea e absolut reala ...

Alte discuții în legătură

Infidelitate- dovezi divort simplis simplis Sunt sigur ca are pe altcineva in strainatate unde lucreaza .Am inregistrari ambientale ale convorbirilor telefonice ale ei cu alte colege din care reiese ca ... (vezi toată discuția)
Mostenire si partaj nicomarco nicomarco sunt casatorit din anul 1994 .am inceput un divort in luna februarie 2013 si, ca orice divort, este cred perioada cea mai aiurea din viata unui cuplu. am mai ... (vezi toată discuția)
Copil nascut inafara casatoriei: dreptul la mostenire pirvu daniela pirvu daniela sunt casatorita de 15 ani iar sotul meu a avut o relatie extraconjugala acum 4 ani de unde a rezultat un copil pe care l-a recunoscut (3 ani), specific ca si ... (vezi toată discuția)