Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna am o întrebare ,eu și soțul meu am vrea sa dam ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna am o întrebare ,eu și soțul meu am vrea sa dam o declarație ...

Buna am o întrebare ,eu și soțul meu am vrea sa dam o declarație la notar cum ca dacă unul dintre noi Înșeală renunța de buna voie la toate bunurile și tutela copiilor ,exista aceasta posibilitate sau este luată in considerare de instanța in caz de divorț?
Nici măcar n-o sa autentifice notarul asa ceva
Ok,mulțumesc!
Nu exista legal asa ceva. deci nu poate fi autentificat.

Inselatul este motiv de divort dar nu si de pierdere a averii sau a drepturilor parintesti.
Un fost client a facut un pact cu soția ca cine insala primul va fi tuns/ciuntit.la par. Într o disputa conjugală doamna a recunoscut adulterul.iar sotul in timp ce dormea a tuns o.Au urmat batai si bineinteles divort.Pt ce va doriti dvs nu exista cadru legal in legislatia romana,cel multn. o intelegere neoficială precum cea povestita puteti face.Povestea e absolut reala ...
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
La unele bresle de romi parcă există obiceiul ăsta: fata care își pierde virginitatea extramarital, drept pedeapsă, este tunsă scurt.

Oricum, înțelegerea pe care vor să o facă doamna cu soțul pare a fi de competența unui stabor.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Un fost client a facut un pact cu soția ca cine insala primul va fi tuns/ciuntit.la par. Într o disputa conjugală doamna a recunoscut adulterul.iar sotul in timp ce dormea a tuns o.Au urmat batai si bineinteles divort.Pt ce va doriti dvs nu exista cadru legal in legislatia romana,cel multn. o intelegere neoficială precum cea povestita puteti face.Povestea e absolut reala ...