Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna, va rog Directia Generala de Asistenta Sociala si ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna, va rog Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia ...

Buna, va rog Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului si institutiile subordonate beneficiaza de majorarea salariala de 1/4 conform Legii nr. 153/2017 incepand cu 1 iulie 2022? ( multumesc.
Da, beneficiază...dar proiectul este contestat de USR la CCR.
Cornel Vasile, Consilier juridic