avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , Pentru un angajat cu salariu de incadrare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , Pentru un angajat cu salariu de incadrare de 2550 ...

Buna ziua ,
Pentru un angajat cu salariu de incadrare de 2550 lei la care se adauga spor de weekend de 10 % , poate beneficia de cei 200 lei fara plata contributiilor ?
Contributii platesc doar pentru 2550 lei + spor de 10 %?
Multumesc ,
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:38, 8 Iulie 2022
Da, poate beneficia de cei 200 lei ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu de baza ioanarrr ioanarrr Buna seara, Pe fluturasul de salariu am trecut 1279 RON (salariu net pe care il voi lua maine), insa salariul meu de baza este 1300 RON. Este posibil sa ai ... (vezi toată discuția)
Plata angajat srl din procent ioancu ioancu Buna ziua, eram interesat daca pot angaja o persoana si sa o platesc cu un procent dintr-o anumita suma pe care o produce lunar? ( exe : 80% din incasarile ... (vezi toată discuția)
Bonus weekend comancorinaadelina comancorinaadelina Buna ziua, Societatea acorda spor de weekend 20 %. Eu am inregistrat in Revisal - spor de weekend, procent 20 %, prin act aditional. Eu am gandit, si asa ... (vezi toată discuția)