Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Cat ii pot retine unui salariat lunar pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Cat ii pot retine unui salariat lunar pe statul de ...

Buna ziua,

Cat ii pot retine unui salariat lunar pe statul de plata? Maxim o treime din salariul net sau brut? Este mai mult retinerea? Retinerea daca este se impoziteaza?

Multumesc!
Elena Andreea, administrator
Maxim o treime din salariul net .