avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Ce conditii trebuie sa indeplineasca firma pentru a ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Ce conditii trebuie sa indeplineasca firma pentru a deveni platitoare de TVA lunar?

Buna seara

o firma infiintata in dec anul 2021 este platitoare de TVA trimestrial...ce conditii trebuie sa indeplineasca pentru a deveni platitoare de TVA lunar?...ce declaratii se depun si de cand?

multumesc
Ultima modificare: Marți, 12 Iulie 2022
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Platitor de impozit pe profit lunar ionela11 ionela11 Buna ziua! Am o firma infiintata in iunie anul acesta. In sept am angajat o persoana. Sunt neplatitoare de tva, platitoare de impozit pe profit trimestrial. ... (vezi toată discuția)
plafonul tva de 100000 euro ionela11 ionela11 Bună seara. Daca o firma a depășit în 2021 plafonul de 100000 euro cifra de afaceri și este plătitoare de TVA trimestrial devine plătitoare de TVA ... (vezi toată discuția)
Declaratia 100 anny24 anny24 Am un SRL neplatitor de TVA din 15.11.2006. In noiembrie 2006 l-am bagat pe microintreprindere cu 1 salariat (contributii + impozit pe venitul ... (vezi toată discuția)