Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Gestiune magazii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Gestiune magazii

Buna ziua. sunt incepator in "lumea" gestiunii materialelor dintr-o magazie si vroiam sa intreb ceva.
am o magazie de materie prima . eu procedam asa: venea seful de ce are nevoie, scriam pe bonul de eliberare ce i-am dat, apoi eliberam scriptic. acum vine o doamna de la urmarirea fabricatiei si imi spune ca trebuie sa eliberez scriptic iar pe baza eliberarii scriptice sa eliberez fizic.
cum e logic/legal?
sau e in functie de politica fiecarei firme
multumesc frumos
george-neagu, moderator
logic:
- intocmire bon consum,
- eliberare din magazie in baza bonului de consum,
-scadere din gestiune in baza bonului de consum.
magiccom, utilizator
Asa e si logica mea. multumesc frumos