Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum se poate anula o amendă stabilită prin ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum se poate anula o amendă stabilită prin sentință judecătorească ...

Cum se poate anula o amendă stabilită prin sentință judecătorească definitivă declarată ulterior neconstituțională de CCR (in data de 15 Februarie - este vorba de amenzile pentru nepurtarea măștilor).
Mulțumesc
trebuie sa obtineti o noua hotarare judecatoreasca
Multumesc mult pentru amabilitate :-)

Se mai poate deschide un nou dosar daca sentinta a fost declarata definitiva..?

ANAF intentioneaza sa treaca la executarea silita (chiar daca intre timp in M.O. a fost publicata decizia CCR de neconstitutionalitate).
ElenaRosoi777, utilizator

da. se poate. cu alt obiect.