avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Daca o persoana fizica autorizata in domeniul ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Daca o persoana fizica autorizata in domeniul cultivarii legumelor ...

O persoana fizica autorizata in domeniul cultivarii legumelor este incompatibila cu profesia de avocat?
Ultima modificare: Luni, 1 August 2022
kDenise, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:07, 3 August 2022
~ Conținut șters la cerere ~
Exercitarea profesiei de avocat este incompatibilă cu exercitarea nemijlocită de fapte materiale de comerţ.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incompatibilitati avocat PAS22 PAS22 Sunt asociat unic intr-un SRL si intentionez sa cesionez 90% din partile sociale, sotului meu, iar administrator sa fim amandoi. Sunt in caz de ... (vezi toată discuția)
Incompatibilitati cu profesia de avocat lavinia2 lavinia2 buna ziua, doresc sa imi infiintez un PFA avand ca si obiect de activitate agricultura, cu fonduri alocate din cadrul uniunii europene si as dori sa stiu ... (vezi toată discuția)
Incompatibilitate avocat-exercitarea de fapte de comert Mihaela Enache Mihaela Enache O grila din 2010 de la examenul de Barou suna asa : Avocatul care a dobandit calitatea de asociat la o societate comerciala cu raspundere limitata: A. a ... (vezi toată discuția)