avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... are dreptate patronul
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

are dreptate patronul

pentru ca la sotie la serviciu aceasta este discriminata direct ,exercitand o presiune morala enorma pt. asi da demisia ,astazi am telefonat la servicii la sotie unde am intrebat ce au de gand sa faca cu dansa. Patronul care pana atuncii nici nu ia dat de munca,a chemat-o in birou si ia spus ca va depune plangere pentru hartuire.Poate sa faca acest lucru ?Are si dreptate?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:01, 19 Ianuarie 2010
Se poate dovedi ...... dar ceea ce ati facut dvs nu se numeste hartuire ... nu cred ca isi va pune in aplicare decizia de a va da in judecat pentru hartuire , intrucat trebuie sa dovedeasca lezarea demnitatii persoanei si crearea unui mediu de intimidare, ostil, degradant, umilitor sau jignitor la adresa lui.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

"amenintari" la locul de munca buna ziua! lucrez ca si asistent ... s0pty s0pty \"Amenintari\" la locul de munca Buna ziua! Lucrez ca si asistent medical intr-un spital de stat. Exista in codul muncii vreun articol pe care il pot ... (vezi toată discuția)