avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Doresc sa imi deschid o firma prin care sa vand, iar ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Doresc sa imi deschid o firma prin care sa vand, iar apoi sa ...

Doresc sa imi deschid o firma prin care sa vand, iar apoi sa taxez pe baza de abonament lunar, un algoritm de tranzactionare automatizat. Intrebarile mele sunt:

1) Ce coduri CAEN mi-ar trebui deoarece nu prea imi dau seama unde se incadreaza ceea ce fac eu.
2) Cum as putea introduce acest bun pe firma (nefiind inregistrat), ca sa justific ceea ce vand.

Alte discuții în legătură

Serviciu semnale de tranzacționare forex. cum aș putea încadra această activitate economică? ciprian.moraru ciprian.moraru Buna ziua! Tranzactionez pe pietele valutare si as dori sa initiez un serviciu de semnale de tranzactionare. Ce presupune acest serviciu?! In urma unor ... (vezi toată discuția)
Magazin online alexg2014 alexg2014 Buna seara, Am cateva intrebari daca se poate sa ma lamuriti. Doresc sa deschid un PFA sau individuala (nu stiu care ar fi mai indicata) pentru deschiderea ... (vezi toată discuția)
Infiintare srl in 2018 adrianana adrianana Buna ziua, Am niste intrebari si eu legat de infiintarea unei SRL, am citit niste articole si se pare ca e mai avantajos sa-mi deschid o firma de tip SRL ... (vezi toată discuția)