Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declarare vector fiscal drepturi de proprietate ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declarare vector fiscal drepturi de proprietate intelectuala

Bună ziua.,

Incepand cu data de 2 februarie 2022, când noul formular 700 a putut fi utilizat, a fost creata o secțiune în vedere declarare vector pentru drepturile de proprietate intelectuala. Puteți oferi mai multe detalii în ceea ce privește cazurile în care trebuie completata aceasta secțiune? In cazul societăților ce au drepturile de proprietate intelectuala ocazional este necesara depunerea cu fiecare ocazia a declarației 700 în vedere deschidere vector și ulterior închidere vector? Dacă da, termenul de 15 zile de la apariția modificării se numara de la data plata?

Mulțumesc
brindusescucristina, utilizator