Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Preschimbare numar de inmatriculare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Preschimbare numar de inmatriculare

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati,daca se poate, cu niste informatii. As dori sa imi preschimb numarul de inmatriculare al masinii din cel cu doua cifre in cel cu trei cifre,intrucat nu am gasit combinatia de litere dorita atunci cand mi-am inmatriculat masina.As dori sa stiu, pas cu pas unde trebuie sa ma adresez,ce taxe implica si care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez.Sau macar un numar de telefon la care pot afla aceste informatii.Va multumesc anticipat.
Va adresati Serviciului de Inmatriculari auto.
Este aceeasi procedura ca si la orice inmatriculare.
Dosarul va contine: taxe (37 taxa talon + 85 taxa numere preferentiale), talon original, CIV original+copie, RCA copie, CI copie, numerele vechi.
Va multumesc frumos!:)
Va mai deranjez cu o nelamurire:imi mai trebuie si fisa de inamtriculare?Din raspunsul dvs nu reiese.Multumesc!