avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 445 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Taxare pensie de stat SUA (Social Security)
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Taxare pensie de stat SUA (Social Security)

Voi primi pensie de stat din SUA (Social Security income). Sa zicem suma este $1000 pe luna. Ce fel de taxe vor trebui platite statului Român și cam ce sumă? Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: radu62s , utilizator 04:52, 15 August 2022
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare despre taxele salariale gambino88 gambino88 Buna ziua , Sunt administratorul unei firme , fara carte de munca . Vreau sa imi fac dosarul pentru emigrare in canada , iar cei de acolo imi cer sa ... (vezi toată discuția)
Procent recuperare taxe sua georgempop georgempop In anul 2011 am lucrat in SUA si am platit in jur de $3000 taxe (Federal + State). Dupa ce am primit formularele W2 in ian 2012 am aplicat la diverse firme ... (vezi toată discuția)
Buna ziua , daca primesc social security benefits din sua in ... dannymoga dannymoga Buna ziua , daca primesc Social Security benefits din SUA in acest moment si am lucrat numai 10 ani in Romania cu carte de munca , pot primi o pensie minima si ... (vezi toată discuția)