Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua, am o problema: mi s-au confiscat din casa ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua, am o problema: mi s-au confiscat din casa niște ...

Bună ziua, am o problema: mi s-au confiscat din casa niște lucruri din ce mi s-a spus de cineva fără sa vina politia sa confiște și vreau sa stiu unde pot sa reclam politia ca mi-a confiscat ceva fara sa vina la mine acasă sa ia lucruri care nu erau provenite din ilegalitati.Dati-mi un raspuns va rog
Confiscat? Daca nu a fost cu mandat se numeste furt, faceti plangere la Politie.
Știu ca pot sa merg la politie sa fac plângere pentru furt dar nu as putea sa reclam undeva politia ca mi-a luat lucruri prin intermediul cuiva cu care locuiesc fără mandat?

tgeorgescu a scris:

Confiscat? Daca nu a fost cu mandat se numeste furt, faceti plangere la Politie.

Cum v-a confiscat politia daca nici nu a venit la dvs?