Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Am 2 contracte de muncă cu timp partial la 2 ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Am 2 contracte de muncă cu timp partial la 2 angajatori diferiți.

Am 2 contracte de muncă cu timp partial la 2 angajatori diferiți.La unul am declarat funcție de baza iar acesta a calculat deducere doar la veniturile obținute la firma lui fara a tine cont
de veniturile obtinute la cealalta firma.A procedat corect sau trebuie sa aduc adeverință cu veniturile de la celalalt loc de munca iar deducerea urmeaza a se aplica la suma cumulata? Multumesc!,
george-neagu, moderator
A procedat corect.