Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună seara. Pot sa scot certificatul copilului după ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună seara. Pot sa scot certificatul copilului după ce nasc ...

Bună seara.
Pot sa scot certificatul copilului după ce nasc și fără buletinul sau vreo copie de certificat al tatălui?
El nu este în țară și nu poate veni
Nici căsătoriți nu suntem
Ce pot face în privința asta?
puteti, da. Nu aveti nevoie de tata pt eliberarea certificatului de nastere, il declarati singura si in dreptul tatalui va fi liniuta. Apoi il va recunoaste cand va putea si daca va dori. se va schimba atunci certificatul.