avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cât este indemnizația pentru fiecare fiu cu tatal ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cât este indemnizația pentru fiecare fiu cu tatal fost detinut politic

Bună seara!
Vă rog frumos să îmi spuneți cam cât este -în lei- indemnizația lunară pe care o primește un fiu de deținut politic-deținut apoi ucis în închisoare politică, la Gherla, anii 50-conform legii?
Cât e suma pe care o primeste fiecare fiu, dacă suntem 3 frați cu tatăl respectiv detinut politic, cât revine fiecărui frate( fiecărui fiu, cum ar veni).
Vă mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Pe ce dată primesc banii-indemnizatia-ca fiu de detinut politic? CYBORG CYBORG Bună ziua! Sunteți amabil să-mi spuneți-măcar aproximativ-cam pe ce dată îmi aduce poștașul suma respectivă-adică indemnizația de vreo 2700-3000 ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie fiu detinut politic-când primesc banii CYBORG CYBORG Bună ziua! Sunteți amabil să-mi spuneți-măcar aproximativ-cam pe ce dată îmi aduce poștașul suma respectivă-adică indemnizația de vreo 2700-3000 ... (vezi toată discuția)
Unde sa descarc cerere pentru indemnizatie, fiu de detinut politic CYBORG CYBORG Bună seara! Vă rog să mă sfătuiți în următoarea problemă: cum să procedez ca să completez o cerere pentru obtinerea acelei indemnizatii în ... (vezi toată discuția)