avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Am deschis un PFA (cod CAEN 7120 - Activitati de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Am deschis un PFA (cod CAEN 7120 - Activitati de testari si analize ...

Am deschis un PFA (cod CAEN 7120 - Activitati de testari si analize tehnice) in vederea de prestari servicii in Olanda.
Daca nu depasesc cele 183 de zile calendaristice dintr-un an in Olanda, exista riscul totusi ca fiscul olandez sa ma puna sa achit anumite taxe? In cazul acesta ma incadrez la conventia de evitare a dublei impozitari?
Sunt inregistrat in Olanda ca persoana non-rezidenta (o sa locuiesc aici mai putin de 4 luni).
Cel mai recent răspuns: ene.andrei.nicolae , utilizator 08:12, 27 August 2022
Cine sunt clientii dvs in Olanda ? persoane fizice sau firme?
Sunt interesat sa stiu pentru ambele situatii, atat pentru clienti persoane fizice cat si pentru firme
Ultima modificare: Sâmbătă, 27 August 2022
ene.andrei.nicolae, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa roman lucru in strainatate AndreiJiligan AndreiJiligan Buna ziua, Am un pfa roman si am lucrat mai mult de 183 de zile in Germania in anul 2012, cam 189 zile . La momentul respectiv nu am realizat ca am ... (vezi toată discuția)
Depunerea declaratiei fiscale pentru persoanele care presteaza munca ca si pfa in alte tari ohiki ohiki Buna ziua. Va rog sa imi spuneti daca o persoana presteaza munca in strainatate, ex Austria , ca si persoana fizica autorizata(firma deschisa in tara unde isi ... (vezi toată discuția)
Venituri obtinute in strainatate tamaratamara tamaratamara Buna, Sunt cetatean roman, dar am plecat in 2008. In rastimpul asta: - am obitnut venituri din salarii intr-un alt stat UE cativa ani - am obtinut ... (vezi toată discuția)