Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Probleme garanție Mașină spălat rufe Whirlpool
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Probleme garanție Mașină spălat rufe Whirlpool

Bună ziua!
Ajutați-mă, vă rog, cu un răspuns pentru o situație de garanție.
Pe scurt, am o mașină de spălat rufe în garanție de un an. După 2 luni de la cumpărare s-a defectat (cod defect motor). A fost schimbat motorul, iar în iunie au apărut din nou probleme cu același cod. Service-ul a schimbat, de această dată display-ul, considerându vinovat pentru erori. Numai că de atunci tot apar coduri de eroare, mașina nu funcționează in parametri. Producătorul insistă să schimbe motorul și nu mașina cu toate că sunt intervenții multiple. M-am saturat de disconfortul cauzat de "merge mașina/nu merge masina", de vizitele sevice-ul, de telefoane și mailuri la producător și vânzător (am adus și la cunoștință lui problema).
Până la ANPC, mai am vre-o soluție?
Mulțumesc!
Buna seara,
Va recomand sa incepeti cu OPC-ul.
Succes!
Mulțumesc!
după mine, pare a fi controllerul, dar probabil ca service-ul n-are pe stoc.