Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... EVALUARE APATAMENT LA PARTAJ
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

EVALUARE APATAMENT LA PARTAJ

EVALUARE APARTAMENT
LA DIVORT ,AM IPARTIT APARTAMENTUL,EU I-AM DAT JUMATATE LA SOTIE,DIN VALOAREA APARTAMENTULUI.PROBLEMA ESTE CA EU NU AM AVUT BANI SA DAU SI IA DAT FRATELE MEU,IAR EL A LUAT JUMATATE DIN APARTAMENT. ACUM VREM SA VINDEM APARTAMENTUL. EU,IN AFARA DE APARTAMENT ,AM MAI PLATIT IN PLUS SI TOT CE ERA IN APARTAMENT. ADICA EU AM PLATIT IN JUR DE 54% SI FRATELE MEU 46%. DAR DIN PACATE NU MAI GASESC RAPORTUL DE EVALUARE LA APARTAMENT.
VREAM SA INTREB SI EU DE CINE A FOST FACUT RAPORTUL DE EVALAURE SI DE UNDE IL POT LUA?
RAPORTUL DE EVALUARE AFOST FACUT DE UN EVALUATOR DE LA INSTANTA DE JUDECATA SAU DIN ALTA PARTE?
Mihai.b36, utilizator
Daca partajul la divort s-a facut prin instanta, expertul a fost desemnat de catre instanta de judecata. La dosarul cauzei, aflat in arhiva tribunalului se regaseste raportul de expertiza in original.
Nu mai scrieti cu majuscule, oboseste ochii celui care citeste.