Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna ziua, Puteti sa mi spuneti va rog cum ar trebuie ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna ziua, Puteti sa mi spuneti va rog cum ar trebuie sa sune ...

Buna ziua,

Puteti sa mi spuneti va rog cum ar trebuie sa sune o cerere sau nici nu stiu cum sa o numesc, o hartie, in care cer permisiunea locatarilor unui bloc pentru functionarea unui salon de manichiura intr un apartament din acel bloc. Am tot cautat model pe internet dar nu am gasit nimic.
Multumesc anticipat.
Buna ziua,

In speta, poate fi perfectata o declatie -acord, prin care vecinul , in calitatea sa de proprietar, mentioneaza ca este de acord cu infiintarea unui salon de infrumusetare, care va avea sediul social in incinta apartamentului dumneavoastra.

Declaratia poate fi perfectata si in fata notarului public.