Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Vechime in specialitate CIC Buna ziua, lucrez într-un ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Vechime in specialitate CIC Buna ziua, lucrez într-un institut ...

Vechime in specialitate CIC
Buna ziua, lucrez într-un institut de cercetare-dezvoltare de 12 ani, in care pt promovarea la urmatorul grad stiintific, am nevoie de 5 ani vechime in specialitate de la gradul anterior (obținut in decembrie 2016). In aceasta perioada am fost 1 an si 7 luni in concediu creștere copil. Comisia a refuzat sa imi ia in considerare aceasta perioada de CIC, spunand ca reprezinta doar vechime in muncă, nu si in specialitate in cercetare-dezvoltare si mi-a respins dosarul pe motiv ca nu indeplinesc conditiile de vechime. Am gasit o lege care spune ca in CIC se contorizează vechimea in munca si in specialitate, dar nu mi-e clar daca se aplica in cercetare. Ma poate ajuta cineva cu o lege care sa clarifice? Mulțumesc!
elisb, utilizator
Cititi OUG 124/2011 actualizata, poate va ajuta.
Aceasta OUG o gasisem dar voiam sa ma lamuresc daca institutia poate spune ca nu se aplica in cercetare-dezvoltare

magiccom a scris:

Cititi OUG 124/2011 actualizata, poate va ajuta.

art. 22 alin. (2) din OUG 111/2010
magiccom, utilizator