Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Am următoarea situație: angajatorul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Am următoarea situație: angajatorul plătește ...

Bună ziua! Am următoarea situație: angajatorul plătește un spor unui salariat, sporul este suspendat de 1 an printr-un ordin al ministrului. Cine trebuie să restituie suma: salariatul sau angajatorul? Salariatului nu i s-a adus la cunoștință că trebuie să renunțe la spor iar angajatorul nu a emis o decizie. Mulțumesc.
salariatul ....acesta se poate indrepta impotriva celor care au gresit.