Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cercetare disciplinara prealabila
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cercetare disciplinara prealabila

Buna dimineata,
In cazul in care pe parcursul cercetarii disciplinare prealabine, comisia constata ca si angajatul care a depus sesizarea a savarsit o abatere, nu doar cel reclamat, cum se procedeaza? Se sanctioneaza ambii sau doar salariatul impotriva caruia s-a facut sesizarea? Multumesc pentru raspuns.
vaspa, utilizator
doar salariatul impotriva caruia s-a facut sesizarea
Chiar daca abaterea reclamantului are loc in acelasi moment in care are loc și abaterea persoanei cercetate disciplinar si e in legatura cu aceasta? Practic e o reactie.
Se cercetează separat.