avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am cumpărat o casă în alt județ. Casa inițială a ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am cumpărat o casă în alt județ. Casa inițială a rămas ...

Am cumpărat o casă în alt județ. Casa inițială a rămas pentru vînzare. Nu mai este consumator de energie electrică de 17 luni. Am comunicat cu distribuitorul prin email, dar tot primesc factura cu estimare. Ce pot sa fac. Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 22:58, 7 Octombrie 2022
incetati contractul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Enel solicita plata a 10000 lei consum estimat. putem contesta estimarea ? Guest123123 Guest123123 Enel solicita plata a 10000 lei (consum estimat de 14700 kw pt doi ani), dupa ce i-am solicitat sa verifice contorul care nu isi modifica index-ul si au ... (vezi toată discuția)
Tot despre tva emil6702 emil6702 In cazul livrarilor continue de bunuri sau servicii, cum ar fi energia, gazele, apa, cum se va factura pt situatia cand livrarea cuprinde o perioada dinainte ... (vezi toată discuția)
Inselatorie sau un abuz ? daca poate cineva sa ma ajute lulu27 lulu27 Salutare ! Pot incepe prin faptul ca nu sunt in tara . De curand am aflat de la parintii mei ca a fost debransat de la energia electrica apartamentul al carui ... (vezi toată discuția)