Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua!!Astăzi am primit o înștiințare prin ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua!!Astăzi am primit o înștiințare prin posta de ...

Bună ziua!!Astăzi am primit o înștiințare prin posta de la judecătoria sector3 precum ca trebuie sa ma prezint timp de 7 zile sa îmi înmâneze dosarul care este pe rolul înstanței ...și am accesat nr de dosar pe site-ul portal.just.ro și obiectul este pentru Revocarea sau Anularea suspendarii executarii pedepsei (art583NCPP) titlul de Intimat !!este ceva grav ..?ma puteți ajuta ??
MULȚUMESC!!
Maristup23, utilizator
Mergeti sa ridicați actele și cautati urgent avocat.
Pare ca sunt șanse sa ajungeți la închisoare dar poate reușiți sa scăpați.
Va trebui ca și avocatul sa studieze dosarul penal.

Scris din București 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Din ce spuneți sună foarte grav, că dacă se revocă suspendarea executării pedepsei, din diverse motive, riscați să ajungeți la închisoare.

Probabil ca ați încalcat niște restricții impuse de instanță ca condiții a suspendării executării pedepsei.

Interesați-vă pe la rude sau cunoștințe, sau căutați pe acest forum un avocat, care să vă studieze dosarul, și eventual să vă apere.

Încercați cu un avocat bun, poate mai aveți o ultimă șansă.
Dapix, utilizator