avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua!!Astăzi am primit o înștiințare prin ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua!!Astăzi am primit o înștiințare prin posta de ...

Bună ziua!!Astăzi am primit o înștiințare prin posta de la judecătoria sector3 precum ca trebuie sa ma prezint timp de 7 zile sa îmi înmâneze dosarul care este pe rolul înstanței ...și am accesat nr de dosar pe site-ul portal.just.ro și obiectul este pentru Revocarea sau Anularea suspendarii executarii pedepsei (art583NCPP) titlul de Intimat !!este ceva grav ..?ma puteți ajuta ??
MULȚUMESC!!
Ultima modificare: Vineri, 7 Octombrie 2022
Maristup23, utilizator
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 06:58, 8 Octombrie 2022
Mergeti sa ridicați actele și cautati urgent avocat.
Pare ca sunt șanse sa ajungeți la închisoare dar poate reușiți sa scăpați.
Va trebui ca și avocatul sa studieze dosarul penal.

Scris din București 2022
Ultima modificare: Vineri, 7 Octombrie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Din ce spuneți sună foarte grav, că dacă se revocă suspendarea executării pedepsei, din diverse motive, riscați să ajungeți la închisoare.

Probabil ca ați încalcat niște restricții impuse de instanță ca condiții a suspendării executării pedepsei.

Interesați-vă pe la rude sau cunoștințe, sau căutați pe acest forum un avocat, care să vă studieze dosarul, și eventual să vă apere.

Încercați cu un avocat bun, poate mai aveți o ultimă șansă.
Ultima modificare: Sâmbătă, 8 Octombrie 2022
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poti scapa de inchisoare daca esti recidivist? Panelco Panelco Stagiu: trimitere in judecata pentru delapidare in forma continuata in perioada iunie 2015 (o noua fapta comisa in termenul de incercare) Ianuarie 2013 - ... (vezi toată discuția)
O noua fapta in perioada termenului de incercare BiaByanca BiaByanca Buna seara. Pentru refuzul recoltarii probelor biologice am primit in data de 25 nov 2017 condamnarea la 8 luni de inchisoare cu suspendarea executarii ... (vezi toată discuția)
Buna seara. am nevoie de raspuns. multumesc Constantin Alex Constantin Alex Buna seara oameni buni Am si eu mai multe intrebari. Am fost condamnat la 3 luni inchisoare cu suspendare pentru posesie marihuana, o cantitate foarte mica, ... (vezi toată discuția)