Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara, ma interesează și pe mine sa știu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara, ma interesează și pe mine sa știu dacă achiziționez ...

Bună seara, ma interesează și pe mine sa știu dacă achiziționez o casa printr un credit ipotecar, pot adăuga ulterior bunul și pe numele altcuiva?
desigur. dar creditul ramane al dvs.
Ca sa improprietariti si pe altul, va trebui sa ii donati sau sa ii vindeti o cota si banca nu va fi de qcord cu asa ceva.
Cui vreti sa ii dati?daca vreti sa ii dati unui viitor sot, puteti adopta la căsătorie regimul comunitatii conventionale de bunuri , se incheie la notar o conventie prin care se introduce în comunitate atat casa, cat si creditul.
gi-jane2, moderator