Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor de calculator - lucrez în sănătate sunt ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor de calculator - lucrez în sănătate sunt economist stiti cumva în ...

Bună ziua lucrez în sănătate sunt economist stiti cumva în baza cărei legi se primeste sporul de 15% ( calculator)
Vedeți în HG 153 din 29 martie 2018
pentru aprobarea Regulamentului-cadru privind stabilirea locurilor de muncă, a categoriilor de personal, a mărimii concrete a sporului pentru condiții de muncă prevăzut în anexa nr. II la Legea-cadru nr. 153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice, precum și a condițiilor de acordare a acestuia, pentru familia ocupațională de funcții bugetare "Sănătate și asistență socială"
Personalul tesa e plătit conform anexei VIII nu anexei II :(