Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua, Am cumparat un apartament de la ANAF si am ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua, Am cumparat un apartament de la ANAF si am datorie ...

Buna ziua,
Am cumparat un apartament de la ANAF si am datorie la asociatia de proprietari pentru ceea ce s-a consumat in apartament pe perioada licitatiei.
Cine trebuie sa plateasca aceste datorii?
Este un abuz, trimiteți-le o notificare și faceți o reclamație la primărie în baza Legii nr. 196/2018.

gruiabumbu a scris:

Doar ca nu s-a intamplat asa, iar asociatia de proprietari a trecut sume de plata restante pe numele meu. Ce se poate face in aceasta situatie? Multumesc mult pentru raspunsuri.

Unde a mers mia, merge si suta! Angajati-va un avocat, veti avea nevoie! Aia au dormit in bocanci, anaf-ul le-a luat apartamentul de sub nas, ei nu s-au constituit parte, etc, etc. Acum v-au gasit pe dvoastra sa va ia banii de care trebuiau ei sa se ocupe.