Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plata concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plata concediu medical

Buna ziua,
Adeverința eliberată de AJPIS conține venitul net pe care angajata l-a obținut în CCC. Este normal să constituim baza de calcul CAS din acest venit net, înregistrat ca și venit brut? Mulțumesc!
MariaRamona, utilizator
Da. potrivit OUG 158/2055 se ia in calcul cuantumul indemnizatiei CCC.