Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Am informat angajatorul ca sunt insarcinata ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Am informat angajatorul ca sunt insarcinata si la ...

Buna ziua,

Am informat angajatorul ca sunt insarcinata si la cateva zile de la anunt mi s-a trimis de la HR o informare de la medicina si protecția muncii cu privire la riscurile de la locul de munca.
In cadrul informării primite la punctul 6 din informare apare modificari la locul de munca in telemunca, Programul ramane normal, regimul de pauza recomandat.
Am intrebat la birou daca acest lucru semnifica faptul ca pot lucra de acasa iar șefa mea mi-a zis ca nu, trebuie sa vin la birou pana la termen.
Apoi dupa raspunsul șefei mele au raspuns si cei de la HR spunând ca au vorbit cu cei de la medicina muncii si ca au zis ca e in regula sa vin la birou.
Mie nu mi se pare in regula aceasta situatie.
In informare scrie clar telemunca.
Pana la urma eu cum procedez in acest sens?
Multumesc
Nu, nu am primit decat e-mail: nu intelege ce raspuns mai vreau!
Pentru dl Consilier Juridic: nu, scrie doar conform raportului de evaluare din data x
Multumesc !
E.mail-ul este un document scris. Folositi-l.
Conducerea decide , nu HR sau alt departament.
Multumesc!