Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Cerere inscriere la masa credala
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Cerere inscriere la masa credala

Buna ziua,

Puteti sa-mi spuneti, va rog, pentru inscrierea la masa credala este nevoie de avocat sau se poate si fara? Mentionez ca am gasit formularul Model Cerere de admitere a creanţei la masa credală pe internet si mi se pare ca poate fi completat si trimis si de catre administratorul firmei creditoare, dar as dori, daca se poate, confirmare sau infirmare din partea unui specialist.
Multumesc mult!
Nu conteaza. Important este sa fie trimis in termen.