Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, ca sa beneficiezi de voucher pt gaz acordat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, ca sa beneficiezi de voucher pt gaz acordat de stat ...

Buna ziua, ca sa beneficiezi de voucher pt gaz acordat de stat trebuie sa ai factura de gaz pe numele tau?
Buna ziua!
Da.
-numai titularului contractului/convenţiei individuale încheiat/încheiate cu furnizorul
Aveti aici detalii.
[ link extern ] /
Multumesc. Din cunostintele dvs se poate trece contractul de gaz pe peroana care are buleinul la adresa repectiva dar nu e in contractul de v-c al imobilului?
Concret: eu locuiesc singura in apartament, sunt singura cu buletinul aici, dar apartamentul e pe numele fiicei.
Pot trece gazul pe mine, avand in vedere ca oricum eu il folosesc si il platesc?
Nu puteti,dupa cum scrie in lege.S-ar putea sa existe totusi o portita.Cel mai bine intrebati la compania care va furnizeaza gazele.Prin email sau numar de telefon.Cu siguranta stiu sa va raspunda la obiect.