Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. In data de 29 decembrie se încheie Ccc, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. In data de 29 decembrie se încheie Ccc, departamentul ...

Buna ziua. In data de 29 decembrie se încheie Ccc, departamentul unde lucram s-a desființat. Am fost sunata sa merg la sediu să îmi propună alt loc de muncă și în caz de refuz al ofertei să îmi dau demisia. Este legal? Sau pot beneficia de șomaj? Mulțumesc frumos.
In cazul in care nu mă înțeleg cu ei legal sa pot apela la un avocat.
Buna ziua!
Este legal,pentru ca vi s-a oferit alt loc de munca.Era ilegal daca nu va primea la servici dupa ccc.Daca va dati demisia nu beneficiati de somaj.

Alexandrarares a scris:

Buna ziua!
Este legal,pentru ca vi s-a oferit alt loc de munca.Era ilegal daca nu va primea la servici dupa ccc.Daca va dati demisia nu beneficiati de somaj.

Mulțumesc frumos